توضیحات جزیره آشوراده(2.5 روزه)

تور گروهی جزیره آشوراده

آوای گردشگران یاس مجری تورهای داخلی و خارجی(گروهی و انفرادی)

 

آشوراده دهی در مرکزشبه جزیره میانکله درشهرستان بندر ترکمن، استان گلستان است. آشوراده تنها جزیرهٔ ایرانی دریای خزر است. این جزیره که در سده‌های گذشته در پی عملکرد و فعالیت گروه‌های انسانی با حفر کانال از توده اصلی خشکی خود (شبه جزیره میانکلاله) جدا افتاده‌است. آشوراده در سال ۱۳۵۴ جز نخستین مناطق زیست کره جهان معرفی و ثبت شد. در همین حال در کنوانسیون جهانی رامسر در زمره تالاب های مهم دنیا قرار گرفت و سومین اهمیت این منطقه عضویت آن در پناهگاه حیات وحش است که در تمامی ایام سال میزبان انواع پرندگان است.۴۰٪ خاویار ایرانی در نزدیکی این جزیره به دست می‌آید.

این جزیره تا سال‌های پیش با امکاناتی همچون پاسگاه ژاندارمری، شرکت تعاونی روستایی، مدرسه راهنمایی، مغازه، مسجد و حسینیه بیش از ۱۰۰۰ نفر سکنه داشته‌است که به مشاغل دامداری، کارگری، پیشه‌وری و ماهی‌گیری مشغول بوده‌اند اما در سال ۱۳۷۲ به علت بالا آمدن سطح آب دریای خزر و رخ دادن سیل مردم جزیره، آنجا را ترک کردند وهم‌اکنون تنها کارمندان شیلات در آن ساکن هستند.


 

 

* شیوه زندگی شما پس از هر سفر تغییر می کند *

 

34 00 64 88 021

 


برنامه سفر

جزیره آشوراده، پرنده نگری حرفه ای پرندگان منطقه و مهاجر شب هنگام در ساعت 22:00 حرکتمان را به سمت استان زیبای گلستان آغار میکنیم. ساعت 6 صبح به کنار قایق هایی که منتظر ما خواهند بود میرسیم، پس یک قایق سواریه لذت بخش در دریای خزر به جزیره زیبای آشوراده می رسیم. به سمت خانه محلی حرکت کرده و پس از تعویض لباس ها به صرف صبحانه محلی در منطقه می پردازیم. پس از صرف صبحانه به گشت در مناطق زیبای منطقه می پردازیم. ناهار را در خانه محلی و عصر مجددا گشت های خودمان را آغاز میکنیم در شب هنگام کنار آتش و چای کوهی نیمه شب را گذرانده و برنامه آن روز به پایان میرسد. صبح روز بعد پس از خوردن صبحانه محلی به سمت تالاب پرندگان مهاجر حرکت کرده و به پرنده نگری ودیدن پرندگان مهاجر منطقه به وسیله تجهیزات حرفه ای در کنار اساتید زبده ایران می پردازیم. ظهر هنگام پس از صرف ناهار با کلی خاطرات خوش به سمت تهران رهسپار می شویم.

روز صبحانه ناهار شام اقامت
مکان توسط مکان توسط مکان توسط مکان توسط
اول خانه محلی آژانس خانه محلی آژانس خانه محلی آژانس خانه محلی آژانس
دوم خانه محلی آژانس خانه محلی آژانس ----- ----- ----- -----

لوازم ضروری

کوله چند روزه، وسایل استحمام، داروهای شخصی، کفش مناسب مناطق تالابی و خیس، لباس گرم، بارانی، لیوان فلزی سفری، قمقمه آب پر، عینک و کلاه آفتابی


راهنمای مجرب

بیمه مسافرتی

طبق قوانین سازمان میراث قرهنگی